Členové výboru :         Michl František - starosta

Kudrna Miroslav - člen výboru

Technika:

Automobil CAS K25 Liaz

CAS K25 je určena pro přepravu úplného hasičského družstva na místo zásahu a provedení zásahu vodou nebo pěnou, z vlastních nádrží nebo cizích zdrojů. CAS tvoří podvozek LIAZ a požární nástavba, která je rozdělena na trambusovou kabinu řidiče a mužstva s možností vytápění nezávislým naftovým topením, ukládací skříně, nádrže na vodu a pěnidlo a odstředivým kombinované čerpadlo s plynovou vývěvou na spálené plyny. Umožňuje použití vysokého nebo nízkého tlaku vody z vlastní nádrže. Čerpací jednotka je složena ze dvou jednostupňových čerpadel se společným hřídelem. Toto uspořádání umožňuje řazení čerpadel buď paralelně, to znamená, že je docíleno jmenovitého tlaku a jmenovitého průtoku, nebo sériově, kdy je docíleno dvojnásobného tlaku, ale polovičního průtoku. CAS je vybavena otočnou proudnicí. Ovládání čerpací jednotky je elektropneumatické.

Zkrácené označení CAS K25 Liaz 101 - znamená:

CAS -cisternová automobilová stříkačka

K -kombinované čerpadlo

25 -výkon čerpadla 2500 l/min

Liaz 101 -typ podvozku

2500 -obsah nádrže na vodu

400 -obsah nádrže na pěnidlo

LiazLiaz

Plovoucí čerpadlo PH Cyklon 2/1500

Plovoucí čerpadlo PH Cyklon 2 je určeno jednotkám HZS k doplnění cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů, k odčerpání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor a dalšímu použití např. v zemědělství, na stavbách....
Skříň čerpadla ze slitiny hliníku je přišroubována pomocí rámu s madlem k přírubě motoru. Tento "celek" je upevněn k plováku použitím křídlových matic umožňujících rychlou demontáž. Spodní strana skříně je opatřena víkem ze slitiny Al, které zabraňuje vniknutí nečistot a tuhých částic větších než 20 mm v průměru. Výtlak vody z čerpadla je ukončen hadicovou spojkou B75.
Těleso plováku je vyrobeno z polyetylénové pěny pro zvětšení odolnosti proti proražení, což zaručuje nepotopitelnost zařízení.

Cykloncyklon